SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kostki 2x2x2

( ilość produktów: 39 )

Kostka 2x2 - mniejszy poprzednik kostki Rubika

Pierwsza kostka 2x2 została stworzona w 1970 roku przez Larrego D. Nicholsa i opatentowana w 1972 roku, na dwa lata przed kostką 3x3. Ta pierwsza konstrukcja była utrzymywana przez magnesy, przez co nie miała ona mechanizmu i nie była produkowana masowo w tej formie.
Przez kolejne lata kostka ta była produkowana na dwóch mechanizmach - jednym bazowanym na kostce 3x3 przez tajwańską firmę Eastsheen i drugim całkowicie odmiennym przez firmę Rubik's.

Współczesna historia tej kostki zaczęła się dopiero w 2011 roku na WitEden WitTwo V1. Kostka ta wyróżniała się od swoich poprzedników użyciem mechanizmu ze sprężynami umożliwiającemu ścinanie dużych zakrętów. Od tego momentu rozwój osiągów kostek 2x2 był bardzo szybki, osiągając niemal współczesny pułap już w 2013 roku, na DaYanie Zhanchi 2x2, która przez lata posłużyła do bicia wielu rekordów świata i cieszyła się ogromnym uznaniem ze względu na jej wysokie osiągi.

Pierwsza magnetyczna dwójka została wypuszczona w 2017 roku, był to GuoGuan XingHen M produkowany przez podfirmę MoYu. Od tego czasu popularność fabrycznie magnetyzowanych kostek znacznie wzrosła, tworząc rynek nawet dla budżetowych magnetycznych 2x2.

Obecnie kostki tego rozmiaru konkurują głównie wagą, poruszaniem i charakterystyką mechaniczną niż dodatkową funkcjonalnością jak w przypadku 3x3. Z tego powodu tylko dwie kostki obecnie odznaczają się dodatkowymi funkcjami: X-man Flare 2x2 z regulowaną siłą magnesów i XingHen TSM z regulowanym rozmiarem.

Kostka 2x2 jest najprostszym podstawowym modelem co czyni ją idealnym wyborem dla początkujących lub osób bez cierpliwości. Szeroki wybór pozwoli Ci dobrać model w każdym budżecie i pod wszelkie wymagania.
Dwójki idealne na start można znaleźć w polecanych dla początkujących.

Obecne rekordy świata w tej kategorii to:
Pojedyncze ułożenie - 0.49 sekundy Macieja Czapiewskiego.
Średnia z 5 ułożeń - 1.21 sekundy Martina Egdala.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 652 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-03
Obsługa super. Syn dziękuje za słodycze
2024-04-25
Rewelacja
pixel