SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kostki 4x4x4

( ilość produktów: 33 )

Kostka 4x4 - Zemsta Rubika

Kostka 4x4 została wydana w 1981 roku pod nazwą kostka Rubika, mimo iż została zaprojektowana przez Pétera Sebesténego. Ta piewsza konstrukcja była oparta na mechanizmie kulowym z wyciętymi torami, na których poruszały się centry. Ze względu na taką konstrukcję ścinanie zakrętów było słabe wraz z bardzo częstymi i łatwymi popami.

Współczesna historia tej kostki zaczęła się dopiero po wypuszczeniu serii kostek V-cube greckiej firmy Verdes Innovations S.A. w 2008 roku. Mimo iż w tamtym czasie zostały wydane tylko kostki 5x5, 6x6 i 7x7, to uniwersalny mechanizm opracowany już w latach 80' przez Panagiotisa Verdesa, to nie został on wcześniej opatentowany i dopiero przy tej serii w pełni ujrzał światło dzienne.
Obecnie wszystkie speedcuberskie kostki 4x4 opierają się na oryginalnej konstrukcji V-cube. Największym problemem, z którymi borykały się pierwsze modele firm ShengShou (obecnie SengSo) i Maru było utrzymywanie niewidocznej wewnętrznej warstwy na miejscu. Pierwsze rozwiązania opierały się na hakach łapiących dolne części środkowych centrów dookoła jednej osi, oraz dwóm takim centrom przyczepionym na stałe na jednej ścianie, zapewniając pełną stabilizację. Wadą tych rozwiązań była niska stabilność, przez co obecnie zostały porzucone na rzecz niewielkich plastikowych wypustek wystających z krzyżaka - jest to obecnie uniwersalne rozwiązanie do wszystkich dużych parzystych kostek.

Pierwszą fabrycznie magnetyzowaną 4x4 na rynku była AoSu GTS M wydana przez MoYu w 2017 roku. Od tego czasu wszystkie flagowe kostki tego rozmiaru posiadają magnetyczne wersje w ogólnej sprzedaży, a obecnie ich wysoka popularność rozszerzyła ten dodatek nawet do kostek budżetowych, takich jak MeiLong 4x4 MagneticYuXin Little Magic 4x4 Magnetic i YJ ZhiLong 4x4 Mini Magnetic.

Kostka 4x4 jest idealnym pierwszym krokiem do nauki większych kostek i ogólnego rozwoju w speedcubingu. Najlepsze modele budżetowe można wybrać w polecanych dla początkujących.
Ze względu na szeroki wybór, znajdziesz u nas kostkę na każdy budżet.

 

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 676 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-03
Mogłoby być trochę szybciej wysłane, przynajmniej o jeden dzień. Ponadto nic co zarzucenia, mój syn już przyzwyczajony i mówi, że "od Juzka to zawsze jeszcze jakieś słodycze będą" :)
2024-05-30
Jestem bardzo zadowolony z zakupów w sklepie Halcube.pl. Zostałem obsłużony profesjonalnie. Polecam zakupy w sklepie Halcube.pl.
pixel