SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kostki oficjalne

( ilość produktów: 363 )

W tej kategorii znajdują się kostki należące do konkurencji zawodów WCA.

Do tej listy należą kostki 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, 6x6, 7x7, Megaminx, Pyraminx, Skewb, Square-1 i Clock.

Dla początkujących polecamy takie kostki jak 2x2, 3x3, skewb, pyraminx i clock, które pozwolą zacząć od czegoś łatwego. 2x2 to uproszczona wersja podstawowej kostki i może zostać ułożona za pomocą tego samego zestawu algorytmów.
Kostka 3x3, popularnie zwana Kostką Rubika, jest najbardziej popularnym i najlepszym rodzajem do rozpoczęcia swojej przygody z układaniem. Oryginalna wersja tej układanki została wynaleziona w 1974 roku przez Ernő Rubika, początkując erę nowego rodzaju układanek logicznych.
Mimo ogromnej popularności kostki Rubika, żadne z obecnie produkowanych speedcuberskich kostek 3x3 nie wywodzą się z oryginalnego mechanizmu, używając bazy zapożyczonej z patentów kostek V-cube, począwszy od DaYana GuHonga w 2010 roku.
Obecne modele kostek posiadają szeroką gamę usprawnień konstrukcyjnych jak i możliwości regulacji, począwszy od wielokrotnej magnetyzacji części dla zwiększenia stabilności, kończąc na możliwości precyzyjnej regulacji siły magnesów, twardości sprężyn jak i luzów.
2x2 to najprostsze standardowe sześcienne kostki - posiadają tylko 8 części ruchomych. Mogą być idealne na start dla osób początkujących, które nie chcą startować od trudniejszej kostki 3x3.
Pyraminx i skewb wywodzą się z tego samego czworościennego mechanizmu, lecz wymagają odmiennych, aczkolwiek bardzo prostych metod do ułożenia. Obie są z nich są prostsze do ułożenia niż 2x2.
Clock ze względu na swoją intuicyjność i prostotę wymaga tylko zrozumienia sposobu poruszania. Dodatkowo w przypadku tej kategorii istnieje tylko jeden przyzwoity model - MoFangGe Magnetic Clock - co znacznie upraszcza wybór.
Popularne budżetowe marki dla nowych układaczy to MoFangJiaoShi, YuXin Little Magic i QiYi.
Układacze średniozaawansowani
mogą zdecydować się na kostki typu 4x4, 5x5 i megaminx dla większego wyzwania. Dwie pierwsze, mimo iż są większymi kostkami, układa się w podobny sposób za pomocą zredukowania kostki do 3x3. Megaminx posiada identyczną mechanikę poruszania i działanie jak klasyczna kostka, ale wyróżnia się większą liczbą ścian i części.
Dla zaawansowanych układaczy polecamy kostki 6x6, 7x7 i square-1.
Pierwsze dwie dzielą te same metody używane dla wszystkich kostek powyżej 3x3, ale dodatkowym wyzwaniem jest znacznie większa liczba ruchomych elementów.
Square-1, będąc specyficzną kostką, jest stosunkowo trudny do nauczenia ze względu na wymagającą metodę. Mimo tego jest stosunkowo szybki do ułożenia, zajmując nieznacznie dłużej niż 3x3 przy tym samym poziomie.
Najtrudniejszą do opanowania częścią ułożenia jest powrót do kształtu kostki, co wymaga zrozumienia drzewa kształtów dla płynnych ułożeń. Całą resztę ułożenia da się wykonać zaledwie kilkoma-kilkunastoma algorytmami.
Wszystkie kostki
dostępne w tej kategorii zostały dobrane z uwagą na ich wysokie osiągi, przez co żadna z nich nie powinna zawieść nawet najlepszego układacza. W ofercie posiadamy czołowych producentów takich jak MoYu, GAN, DaYan, QiYi MoFangGe, YuXin, MoFangJiaoShiYongJun i innych, wśród których dostępne są najlepsze modele dla każdej kategorii.

Z szerokiego przedziału cenowego w tej kategorii wybierzesz kostkę dla każdego budżetu.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-10
szybka transakcja, kostka na drugi dzień była u mnie
2024-06-03
Mogłoby być trochę szybciej wysłane, przynajmniej o jeden dzień. Ponadto nic co zarzucenia, mój syn już przyzwyczajony i mówi, że "od Juzka to zawsze jeszcze jakieś słodycze będą" :)
pixel